GÜVENLİK KURALLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME!

GÜVENLİK KURALLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME!

Değerli site sakinlerimiz;

Sitemiz ortak yaşam alanları hepimizin yaşam alanları olup,
ortak menfaatler için belirlenmiş olan kurallara riayet etmeliyiz, sizlerle birlikte sitemizi daha güzel,daha huzurlu yarınlara taşımak için aşağıda yazılı olan site kurallarına uymamız gerekmektedir.

GÜVENLİK

 • Sitemize gelen ticari taksiler, halı yıkama vb. arabalar teyit alınarak sitemize girebilecektir.
 • Sitemize gelen fabrika servisleri, market araçları, seyyar satıcılar güvenliğin sağlanabilmesi için ise içeriye alınmayacaktır.
 • Site içerisinde ehliyeti olmayan kişilerin araç kullanması yasaktır.
 • Site İçerisine ve site dışına yapılan Taşınmalardan önce site yönetiminden borcu yoktur belgesi alınarak kayıt yaptırmak gerekmektedir. Aksi halde güvenlik tarafından taşınma engellenecektir.( madde 10 )

  CEZAİ UYGULAMA

  Toplu Yapı Yönetim Planı  Madde 12 e / f / d bentlerine göre;

  • Taşınma veya herhangi bir sebeple ortak yerlerde meydana getirilen zararın tamamı zararı verenden tahsil edilir.
  • Devamlılık gösteren ihlallerin durdurulması ve ortadan kaldırılması için toplu yapı yönetim kurulunun göndereceği uyarıda, ihlalin devam etmesi halinde günlük minimum 114.47 TL maksimum 1.144.70 TL arasında para cezası uygulanacaktır.

  Kat mülkiyeti kanunun madde 28 uyarınca Borçlar Kanunun 158. Maddesinde düzenlenmiş sözleşme cezası hükmündedir. Takdir ve tebliğ edilen günlük cezanın talebe rağmen ödenmemesi halinde, tahsiline kadar geçecek süre içinde aylık %5 gecikme tazminatı uygulanır. Bu ceza ve gecikme tazminatı Yönetim Kurulu tarafından uygulanır ve ana taşınmaza ait ortak giderlere sarf edilmek üzere tadilat kaydedilir.

17 Aralık 2018
734 kez görüntülendi