2020 YILI FAALİYET RAPORUMUZ

2020 YILI FAALİYET RAPORUMUZ

2020 Yılında gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştirmeyi planladığımız tüm çalışmalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

2020  YILI FAALİYET RAPORU

Değerli Selimpaşa Emlak Konutları Kat Maliklerimiz;

Selimpaşa Emlak Konutları Sitesi yönetim kurulu olarak, 2020 dönemi içerisinde genel kurulun verdiği yetki ve alınan kararlar doğrultusunda salgın hastalığın ağır şartları altında  personelimiz ile birlikte  yaptığımız çalışmalar hakkında bilgileri görüşünüze sunulmuştur.Yönetimgörevini aldığımız tarihten itibaren sitemizi geliştirmek ve güzelleştirmek adına yeni kapsamlı projeler geliştirerek eşitlik ilkesi  doğrultusunda birisi için değil herkes için hizmet anlayışı ile kapsayıcı bir bakış açısıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

“ÖNCE İNSAN”

 • Bu yol haritası ile sitemizi prestijli bir yaşam alanına dönüştürmek adına çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekteyiz.Bloklarda yaşanan problemlere kısa zamanda kalıcı çözümler üreterek bakım onarım çalışmalarını yapmaya devam ediyoruz.
 • Program akışını günlük rutin işlerin dışında genel problemleri değerlendirerek;kışa hazırlık programı dahilinde izolasyon ve çatı yalıtımı gibi faaliyetlerle devam ettirdik. 2(iki) yıl içinde izolasyon kaydı bulunan blok ve dairelerin listesioluşturup, yaşanan sorunlara müdahale ettik. Çatı, markizlerinin onarımı, mastik silikon çekilmesi, PVC kenar değişimleri gerçekleştirdik. Yıllardır kuzey cepheden kaynaklı izolasyon problemi yaşayan bloklarda; oturan kat sakinlerimizle yaptığımız iş birliği ile 3 bloğun dış cephe boyasını yaparak kalıcı çözüm sağlamış olduk. Ortak alandaki blok içi pencere kenarlarına mastık çekimi, boyave A blokların giriş sahanlıklarının yapımına devam ediyoruz.

“ÖNCE SAĞLIK”

 • Pandemi sürecinin ülkemiz sınırlarına girmesi ile sosyal faaliyetlerde “Geniş Kapsamlı” etkinliklerden vazgeçilmiş, COVİD-19 önlemleri kapsamında “ Önce Sağlık “  sloganı ile salgının önlenmesi için gerekli tüm tedbirler uygulanarak hastalığın yayılmasını engellemek adına üstün gayret gösterilmiştir.
 • Salgının Dünyayı etkisi aldığı bu süreçte; hizmetlerimize ara vermedenprogramlarımızı kriz dönemine göre revize ederek planladığımız bir çok projeyi hayata geçirdik. Öncelikli sağlık parolası ile sağlık odaklı bir hizmet anlayışını benimseyerek site sakinlerimizi ve çalışanlarımızı korumaya özen gösterdik. Projelerimizi ve rutin işlerimizi bu program çerçevesinde, elimizden gelenin en iyisini yaparak yürüttük.
 • COVİD-19 önlemleri kapsamında bina içlerininsürekli dezenfekte edilmesi, temizlik çalışmaların salgını önleyici şekilde yapılması, Site girişlerine dezenfektan konulması,girişlerde ateş ölçülmesi,haşere ve böcek ilaçlamalarını sıkılaştırması,İç İşleri Bakanlığının yayınladığı yasaklar takip edilerek belirli zamanlarda spor kort alanlarını kapatılması, sağlık koşulları nedeni ile havuzun kullanıma kapatılması, eğitim kurslarının kapatılması, maske, mesafe kurallarının sürekli sistemden atılan mesajlarla, web sayfasından yapılan paylaşımlarla  hatırlatılması gibi hizmetler sürekli hale getirmiştir.
 • Site blok girişlerine; Sağlık Bakanlığının COVİD-19 tedbirleri ile ilgili afişi asılmış, bu uygulama ile site içerisinde virüse karşı ortak bilinç oluşturmak amaçlanmıştır.Ayrıca bu yönde Silivri Belediyesinden  taleplerimiz ile aralıklarla yıkama ve dezenfektan araçları sitemizde temizlikçalışması yürütmektedir.
 • Personelin sağlığı için site doktoru temini sağlanmış, personele iş güvenliği ve sağlığı eğitimi verilerek çalışma esnasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.

“SİTEMİZE HAK ETTİĞİ ÖZENİ GÖSTERİYORUZ”

 • Temizlik çalışma programı günün şartlarına göre sürekli revize edilerek faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Bu doğrultuda  kapı önlerinde  bulunan hijyen koşullarını etkileyen paspasların kaldırıldı.Acil durumlarda yangın merdiveninden , binalardan çıkışları engelleyecek olan  eşyaların kaldırılması,ortak alanda bulunan eşyalar tespit edilip rutin olarak atılması işlemleri yapılarak acil durumlar için tedbir çalışmalarını düzenlemeye çalışıyoruz.
 • Saha denetimleri sürekli hale getirilmiş olup eksiklikler önceden tespit edilerek çözüme kavuşturulmuştur.
 • Yıllardır temizlenmeyen su depolarının temizliği ve dezenfektesi yapılarak her yıl yapılması rutin programa dahil edilmiştir.
 • Bina içlerini çamaşır suyu ile park alanlarını basınçlı su ile yıkayarak detaylı temizlik hizmetleri sürekli hale getirildi.Diğer aksayan durumlar denetimlerde tespit edilmekte günün şartlarına göre birimlerin programlarına verilmektedir. Personelimizin ve site sakinlerimizin sağlığı için binaların giriş kapıları, asansör kapı ve asansör içlerinin çöp saatlerinde temizlik personellerimizce dezenfektan yapılması sürekli hale gelmiştir.
 • EN İYİSİNİ SUNMAK İÇİN ÇALISIYORUZ”
 • Blok içi ve blok dışı çalışmalar, bakım ve onarım faaliyetlerimizi devam ettirsek de kısa vadebir çözümler sağlanmaktadır. Uzun vade de sitemizin yapısal olarak korunabilmesi için demirbaş bütçesi gerektiren işler bulunmaktadır; Dış Cephe Boya, Çatı İzolasyonu, Bina Girişleri, Jeneratör, Güvenlik Yangın Sistemi, Araç Kapı ve Sistemleri, Bina İçi Boyama, İlave Peyzaj Düzenlemesi, Koridor Mermer Silimleri, Kamera Sistemi, Uydu Sistemi vb. ilave işerin yapılmasını zorunlu hale gelmiştir.
 • Sitemizigörsel ve yapısal olarak daha sağlam ve sağlıklı hale getirmek önceliklerimiz arasındadır. Pandemi sebebiyle ertelenen Demirbaş proje çalışması hayatın normale dönmesi ile birlikte gündemle alınarak uygulanması için kat maliklerinin onayına sunulacaktır.
 • Selimpaşa Emlak konutlarının Bağışçısı olduğu Okul projesi;İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce tarafımıza verilen projenindeğişen yönetmenliklerden dolayı bakanlık tarafından uygun görülmediği için aksaklık yaşanmıştır. Yeni proje çalışmalarında son aşamaya gelinmiştir.Kısa süre içinde projenin onaylanması ve diğer prosedürlerin yerine getirilmesi ile birlikte 3-4 ay içinde inşaata başlayacak durma geleceği öngörülmektedir.
 • Diğer yandan Camii projesi hayır severlerin yardımları ile cami derneği tarafından yapılmaya devam etmektedir.

“SOSYAL SORUMLULUKLARIMIZIN BİLİNCİNDEYİZ”

 • Sitemizde sosyal anlamda birçok etkinlik düzenledik.
 • Pandemi öncesi;Beyaz GeziÜcretsiz Kültür programı ve Tiyatro etkinliği,Pilates, Halk Eğitim Kursu gibi sosyal çalışmalar düzenlendi.
 • Elazığ Depreminde mağdur olan yurttaşlarımız için eşya, gıda yardımı toplanarak bölgeye ulaştırıldı.
 • Pandemi sürecinde;sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde “Dayanışma Askısı”kampanyası ileihtiyaç sahiplerine, yardımseverlerin desteği ileekmek, ayni ve nakdi yardımları dağıtarak destek olmaya çalıştık.
 • 65 yaş üstü sakinlerimizin karantina günlerine destek olunarak günlük temel ihtiyaçlarını karşılamaları için site personellerimizi görevlendirdi.

“PLANLI İŞ,HIZLI ÇÖZÜM”

 • Rutin olarak asansör yıllık ve aylık muayene ve bakımları, kapı hidrolikleri, hidrofor motorları, çevre ve blok içi aydınlatmalar, çatı temizliği, baca temizliği,yangın merdiven kapı tamirler, posta kutuları, rutin olarak kontrol edilip bakımlarının yapımı sürekli hale getirildi.
 • Blok dış girişlerinde açıkta bulunan doğalgaz alanlarına 20 adet dolap takılarak güvenlik tedbiri alınmıştır. Tüm Bacalar kafes tellerle kapatılarak kuşların baca içlerine girmeleri engellenmiştir. Site içinde karanlık alanların  aydınlatılma çalışmaları tamamlandı.
 • Büyük eksikliklerden biri olan Bloklarda yetersiz olan bisikletliklere 200 tane ilave ile yaşanan sıkıntılar azamiye düşürülmüştür.
 • Genel anlamda site peyzajının düzenlenmesi ile ilgili profesyonel peyzaj firmasından yardım alınarak uzun zamandır yapılmayan budama ve bakım çalışması yapılmıştır.Çim biçme, ilaçlama ve bakım işleri bir programa bağlanarak kontrol almış olup düzgün bir şekilde uygulanmaktadır.
 • Yeşil alanlarda kuruyan bitkilerin yerine yenisi alınarak peyzaj ekibi tarafından gerekli müdahaleler yapılmıştır. Peyzaj ile ilgili çalışmalarımız ve projelerimiz yeni yılda da artarakdevam edecektir. Yönetimin kontrolü ve bilgisi dışında peyzaj alanına meyve gibi ağaçların dikilmesine müsaade edilmeyeceği gibitespit edilen ağaçlar sökülerek kaldırılacaktır.
 • Mevcut Uydu Siteminde yaşanan genel sorunların ortadan kaldırılması adına çalışmalar yapıldı.Kablo ve işçilik (130 TL) ücreti karşılığı talepte bulunan bloklara uydu çanak anten( A5,A8, B3,B7, B12, C14, C25 ) montaj yapıldı. Yeni Uydu sitemi kurulması mecburi hale gelmiş olup eski sitemin verimsizliği gelecekte mağduriyet yaşanmasına sebep olacaktır. Tüm dairelerin bu siteme geçmesi kalıcı çözüm olacaktır. Elbirliği ile bu sorunu ortadan kaldırmak sitemizin menfaatine olacaktır.

“GÜVENLİ SİTE,GÜVENLİ YAŞAM ALANI”

 • Güvenlik ile ilgili genel sorunlar tespit edilerek güvenlik risk raporu oluşturuldu. Güvenlik ile ilgili sorunların çözümlenmesi ile ilgili toplantılar sürekli hale getirilerek çözüm odaklı çerçeve program oluşturulmaya çalışıldı. Bunlarla bağlantılı olarak site güvenliğini arttırmak adına HGS Araç geçiş kartlarında ve Yaya kartlarında %50 indirim yapılarak kullanım arttırılmaya çalışıldı.  Site güvenliğini tehlikeye düşüren kod farkı olan site dış çit alanlarında yükseltme, çivili tel ilave çalışmaları yapıldı.Ayrıca konu ile bağlantılı olarak Alt güvenlik araç ve yaya kapısında düzenlemeler yapıldı.
 • Güvenlik personellerinin takibi yapılarak, işini aksatan personeller süreklideğiştirilmektedir.
 • Güvenlik üst nizamiye noktasına; ateş ölçer konulmuş olup sitede oturmayan kişilerin ateşleri  kontrol edilerek site içerisine alınması sistemsel hale getirildi. Site içerisinde yapılan tadilat ve taşınmalar güvenlik tarafından takip edilmekte; ortak alanda bulunan eşyalar, molozlar, atıklar ile ilgili site sakinleri Belediyeye yönlendirme bilgisi verilmekte, konu ile ilgili iş takibi yapılmaktadır.Tadilat molozlarını kaldırmayan site sakinlerine gerekli uyarılar düzenli olarak yapılmaktadır.
 • İntercom sisteminde alt yapı problemleri tamamen çözümlendi. Daire içindeki arızalı Cihazlar sakinler tarafından yaptırılmasının gerekli olduğuyönünde bilgilendirmeler yapılmaktadır.Alt yapı sisteminin düzeltilmesi ile birlikte site sakinlerimiz ve güvenlik arasında iletişim hattı sağlıklı hale getirilmiştir.

“DAHA İYİ HİZMET İÇİN BURADAYIZ”

 • Ortaya çıkan problemlere titizlikle müdahale edilmekte, çözüm için zaman harcanmakta, detaylı incelemeler doğrultusunda sorunlarçözüme ulaştırılmaktadır. Gelen arıza kayıtları gerekli birimlere yönlendirilmekte, komşular arasındaki sorunlar olay tespitleri yapılarak çözümlenmeye çalışılmaktadır.
 • Tüm faaliyetlerimizi günlükolarak görsel medyadan paylaşarak  bilgilendirme yapmaya devam ediyoruz.
 • Hizmet amaçlı bir yönetim anlayışı benimseyerek, sitemizin güzelleşmesi adına bütün sistem gözden geçirilmekte, gelen talepler de göz önünde bulundurularak eksikliklere çözümler üretilmektedir.
 • Tüm detaylı bilgilendirmeleriselimpasaemlakkonutlari.org adresimizde bulabilirsiniz.

Alıcı adı:Selimpaşa Emlak Konutları                                            Alıcı Adı :Selimpaşa Emlak Konutları

Banka : Denizbank Silivri Şubesi                                                 Banka   :İş Bankası Selimpaşa Şubesi

Denizbank IBAN numarası:TR59 0013 4000 0044 4809 8000 04iş Bankası IBAN Numarası:TR09 0006 4000 0011 2580 1690 01

Program akışı günün koşullarına göre düzenlenmektedir. Bu zor zamanlarda Selimpaşa Emlak Konutları Site Yönetimi olarak elimizden gelenin en iyisini sizler için yapmaya devam edeceğiz. Daha iyisini yapabilmek için her alanda kalıcı çözümler üretmeye çalışırken, Huzurlu,kaliteli ve güvenli bir yaşam alanıiçin mücadele vermeye, eksiklikleri gidermeye ve sakinlerimizin rahatlığı için ihtiyaç duyulan işleri aksatmadan yapmayakendimize amaç edinerek faaliyetlerimizi sürdürdük.Bütçeyi planlı bir şekilde kullanarak projelerimizi hayata geçirdik. Kurum ve kuruluşlarınödemlerini aksatmadan günündeyaptık.
Site yaşantımızın ortak sorumluluk ve bilinçle, el ele vererek daha iyiye hepbirlikte ulaştıracağımızın inancıyla yeni yılınızı kutlar,  sizlere sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz. 2021 bütçesi sitemize hayırlı uğurlu olsun. Saygılarımızla.

                                                                                                                                                            

17 Ocak 2021
144 kez görüntülendi